Archiwum

Wartość Product Placement w listopadzie

Wartość Product PlacementCzas reklamowy, przeznaczony na ekspozycje produktów i marek w telewizjach śniadaniowych, serialach i programach rozrywkowych był wart w listopadzie 57 mln zł. Marki, które eksponowane były najdłużej to Kucharek - 163 minut, Prymat - 46 minut, Solidarność (słodycze) - 26 minut. Najwięcej czasu lokowaniu produktów poświęcono w stacjach TVN i TVP2, a najmniej w Polsacie. Ponad połowa wartości ekspozycji przypadła na produkty żywnościowe. 48% wartości stanowiły ekspozycje używane przez aktorów lub prowadzących program (aktywne), 43% - scenografia. Ponadto informacja o produktach w postaci logotypów lub napisów pojawiała się pod koniec programów.

Badanie lokowania produktu zostało przeprowadzone przez Pentagon Research w dniach 1-30 listopada 2012 w pasmie 6-24 w stacjach TVP1, TVP2, TVN, POLSAT. Zbadano emisje premierowe wraz z powtórkami. W tym okresie zanotowano wystąpienie 334 marek, o łącznej długości na wizji 10,7 godzin. Ekspozycje pokazane zostały w 58 programach telewizyjnych. Najczęściej marki eksponowane były w pasmie przedpołudniowym (godz. 9-12) oraz popołudniowo - wieczornym (godz. 16-17 i 20).

Przedmiotem monitoringu były wszelkie ekspozycje produktów i marek widoczne na wizji co najmniej przez jedną sekundę i mające cechy przekazu reklamowego. Określona została marka produktu, kontekst użycia, długość ekspozycji na wizji, program, w którym produkt został wyeksponowany oraz wyliczona została wartość mediowa przekazu.

 

 

pobierz fragment raportu